Zadzwoń do nas:  600-032-033
Jesteś tutaj: Zakładka z miastami Fotowoltaika Śląsk Fotowoltaika Częstochowa

Fotowoltaika Częstochowa

Czy warto zainwestować w fotowoltaikę w Częstochowie?

Wzrosty cen uprawnień do emisji dwutlenku węgla, postępujące globalne ocieplenie klimatu, wreszcie wciąż zwiększające się kwoty, jakie należy płacić za tonę węgla – tak wygląda lista fundamentalnych powodów, przez które dochodzi do kolejnych podwyżek cen taryf energii elektrycznej. Jedną z najpopularniejszych i najkorzystniejszych alternatyw dla rosnących rachunków za prąd są obecnie odnawialne źródła energii, w tym fotowoltaika. Częstochowa to miasto, w którym słońca nigdy nie brakuje, na co wyraźnie wskazują dane meteorologiczne. W południowej Polsce średnia roczna ekspozycja na promienie wynosi ponad 1000 W/m2, a roczna suma nasłonecznienia przekracza 1500 godzin. Montaż paneli fotowoltaicznych w Częstochowie przynosi zatem wymierne korzyści. Dobrze wdrożona instalacja przetwarza dostarczone promienie na energię elektryczną, którą możesz wykorzystać do zasilania zamrażarki, komputera, telewizora, płyty indukcyjnej, klimatyzacji, akumulatorów, oświetlenia, a nawet ogrzewania. Energia pozyskiwana w dni słoneczne (wiosenne, letnie) jest oddawana do sieci lub magazynowana i możesz z niej korzystać w innym terminie (w dni pochmurne, zimowe). W ten sposób, niezależnie od pory roku, nie musisz obawiać się, że w Twoim domu zabraknie prądu. Dodatkową korzyścią jest to, że zamiast zmartwień spowodowanych kolejnymi podwyżkami cen energii elektrycznej, zaczniesz liczyć pojawiające się oszczędności.

Zamów fotowoltaikę dla swojej firmy

Geko Invest - fotowoltaika w Częstochowie

Zmiany klimatyczne to fakt nie do podważenia. Są one kluczową kwestią wyznaczającą jakość życia na Ziemi, wpływają również na zdrowie mieszkańców. Tempo zmian (opady, temperatury, topnienie lodowców) jest bardzo wysokie, dlatego ważna jest szybka reakcja. Każdy z nas może pomóc. Eksperci wskazują, że oprócz codziennych dobrych praktyk, takich jak segregacja śmieci czy przesiadanie się na ekologiczne środki transportu, ważne są także inne metody zmniejszania negatywnej presji na środowisko. Rekomendowane są tu przede wszystkim OZE, w tym pompy ciepła i fotowoltaika. Częstochowa to miasto zanieczyszczane przez emisję liniową, stąd przekroczenia norm emisji są tu często zauważalne. Pozyskiwanie energii ze słońca jest nie tylko darmowe i niewyczerpane, ale także nie generuje powstawania dwutlenku węgla.

Montaż paneli fotowoltaicznych - Częstochowa – kolejne zalety

Oszczędności i ekologia to nie wszystko. Czy instalacje fotowoltaiczne są głośne? Czy na ich spłatę trzeba czekać 20 lat? Czy wpływają na mikroklimat energetyczny otoczenia? O montażu paneli fotowoltaicznych w Częstochowie krążą różne opinie, ale większość to zwykłe plotki. Fachowo wykonana instalacja działa cicho, nie generuje promieniowania wpływającego na nasze samopoczucie, nie jest także tak droga, jak może się na pierwszy rzut oka wydawać. Cena fotowoltaiki w Częstochowie spadła w ostatnich latach o kilkadziesiąt procent, dzięki czemu jest dzisiaj w zasięgu portfela większości gospodarstw domowych, rolnych i przedsiębiorstw. Jednorazowo zainwestowana kwota, przy różnych możliwościach dofinansowania i preferencyjnego kredytowania zwraca się już po 6-8 latach! Decydując się na wsparcie specjalistów i inwestując w dobrej jakości komponenty i zabezpieczenia, Twój zestaw może działać nieprzerwanie i efektywnie nawet 30 lat. Ile zaoszczędzimy w tym czasie? Łatwo policzyć, że taka inwestycja zwróci się prawie czterokrotnie.

Fotowoltaika w Częstochowie - cennik

Na ostateczną cenę montażu paneli fotowoltaicznych w Częstochowie wpływa wiele aspektów. Można wymienić między innymi:

  • możliwe zacienienia,
  • pokrycie i pochylenie dachu,
  • zużycie energii elektrycznej w ciągu roku w domu czy firmie,
  • wykorzystanie instalacji fotowoltaicznej do nowych zastosowań, na przykład ogrzewania domu,
  • czas reakcji serwisowej,
  • wykorzystanie dodatkowych technologii jak: PERC, MWT, half-cut-cells oraz back contact,
  • jakość użytych modułów, inwerterów, konstrukcji wsporczych.

Wszystko to sprawia, że każde zlecenie jest wyceniane indywidualnie.

Gekoinvest - fotowoltaika Częstochowa – stawiamy na kompleksową usługę

Doskonale wiemy, jak obsługiwać klientów w Częstochowie. Fotowoltaiką zajmujemy się od wielu lat i w tym czasie zdobyliśmy wiele pozytywnych opinii naszych klientów, potwierdzonych setkami realizacji. Oferujemy kompleksowe wsparcie – od przeprowadzenia audytu i przedstawienia projektu z kosztorysami, przez pozyskanie finansowania oraz montaż, aż do finalnego podłączenia i rozliczenia kosztów. Zapewniamy również potencjalne usługi serwisowe, a w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych kłopotów technicznych. Instalacja to proces szybki i nie powodujący zamieszania w normalnym trybie działania gospodarstwa. Dzięki dobrze dobranym modułom, zamontowanym przez specjalistów z Geko Invest, rachunki za prąd mogą spaść nawet o 90%.

Zapraszamy do kontaktu!

STRONA GŁÓWNA
FOTOWOLTAIKA DLA FIRM
FOTOWOLTAIKA DLA DOMU
FOTOWOLTAIKA DLA ROLNICTWA
NASZE REALIZACJE

GEKO SPÓŁKA JAWNA
Adres ul. Gliwicka 33, 41-902 Bytom, Polska
KRS 0000751481,
REGON 240126360,
NIP 6262788908

DANE KONTAKTOWE

E-MAIL: BIURO@GEKOINVEST.PL
TEL: 600032033

DZIAŁAMY NA TERENIE:

WOJEWÓDZTWO ŚLASKIE FOTOWOLTAIKA

WOJEWÓDZTWO ŚLASKIE POMPY CIEPŁA

WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE FOTOWOLTAIKA