Zadzwoń do nas:  600-032-033
Jesteś tutaj: POMPY CIEPŁA

POMPY CIEPŁA

Instalacja powietrznej pompy ciepła to efektywne i popularne odnawialne rozwiązanie dla osób, chcących ograniczyć rachunki za ogrzewanie. Mogą być montowane zarówno w nowych, jak i istniejących budynkach i gwarantują energooszczędny, niskoemisyjny system ogrzewania oraz łatwą konserwację.

Zajrzyj na naszego bloga

JAK DZIAŁAJĄ POWIETRZNE POMPY CIEPŁA

Ogólnie pompy ciepła działają w sposób odwrotny do lodówki. Jednostka z wentylatorem doprowadza ciepło z zewnątrz, ogrzewając pomieszczenia i dostarczając ciepłej wody do budynku. Powietrze wdmuchiwane jest przez wężownicę, zawierającą płyn roboczy pochłaniający ciepło. Ulega on skraplaniu przy użyciu elektrycznej sprężarki, która podwyższa temperaturę, a następnie za pomocą wymiennika ciepła przechodzi do instalacji centralnego ogrzewania. Poziom sprawności systemu ustala się przy użyciu współczynnika wydajności (COP), który porównuje ilość energii pobranej z powietrza do energii elektrycznej niezbędnej do zasilania pompy. Nowoczesne technologie są bardzo ciche i posiadają systemy monitorowania zużycia energii oraz inteligentne  sterowanie internetowe. Dodatkowo, zestawienie powietrznych pomp ciepła na Śląsku z innymi zrównoważonymi alternatywami, jak np. panele słoneczne jeszcze korzystniej wpłynie na obniżenie kosztów ogrzewania i zwiększenie wydajności systemu grzewczego.

Zamów bezpłatną wycenę!

KORZYŚCI WYNIKAJĄCE Z INSTALACJI POMP CIEPŁA?

  • Łatwa instalacja zarówno w nowych, jak i istniejących budynkach.
  • Nie wymaga podziemnych rurociągów, co czyni je bardziej opłacalne przy ograniczonej przestrzeni.
  • Brak bezpośredniego kontaktu użytkownika z urządzeniem grzewczym. 
  • Nie wymaga dostaw pelletu, wiórów czy innych paliw wymagających regularnego uzupełniania. Wystarczy jedynie ustawić termoregulator.
  • Niskie wymagania konserwacyjne i łatwa integracja ze schematem.
  • Instalacja nie wymaga pozwolenia na budowę.
  • Możliwość otrzymania dotacji rządowych.
  • Ochrona środowiska

MONTAŻ POWIETRZNEJ POMPY CIEPŁA

Powietrzna pompa ciepła jest zazwyczaj instalowana na zewnątrz, gdzie istnieje dobry przepływ powietrza. Następnie doprowadza ciepłą wodę do bazy wewnętrznej, montowanej w pomieszczeniu gospodarczym lub szafie wentylacyjnej, skąd emitowana jest do systemu centralnego ogrzewania i zasobnika ciepłej wody użytkowej. Aby określić optymalną wielkość pompy, należy uwzględnić czynniki, takie jak materiał budynku, ilość i rodzaj okien, wymiary pomieszczenia oraz straty ciepła lub podać ilość aktualnie spalanego paliwa w stosunku rocznym. W montażu powietrznych pomp ciepła na Śląsku pomogą profesjonaliści firmy Geko invest, którzy uwzględnią wszystkie czynniki i dobiorą idealne rozwiązanie. Powietrzne pompy ciepła potrzebują większych grzejników niż standardowe, a najlepiej sprawdzają się przy  ogrzewaniu podłogowym. Można doposażyć pompy ciepła w już istniejących nieruchomościach, jednak aby ich wydajność była satysfakcjonująca, należy wziąć pod uwagę izolacją budynku. Systemy pomp ciepła powoli ogrzewają materiał budynku, a następnie dostarczają ciepło z intensywnością jego utraty.

Powietrzne pompy ciepła są inwestycją opłacalną i przyszłościową. Aby cieszyć się wydajnym systemem, warto skorzystać z usług profesjonalnych i sprawdzonych firm takich jak Geko invest, gdzie fachowcy w sposób optymalny i kompleksowy doradzą i dostosują system do Twoich wymagań i potrzeb.

Zamów bezpłatną wycenę!

STRONA GŁÓWNA
FOTOWOLTAIKA DLA FIRM
FOTOWOLTAIKA DLA DOMU
FOTOWOLTAIKA DLA ROLNICTWA
NASZE REALIZACJE

GEKO SPÓŁKA JAWNA
Adres ul. Gliwicka 33, 41-902 Bytom, Polska
KRS 0000751481,
REGON 240126360,
NIP 6262788908

DANE KONTAKTOWE

E-MAIL: BIURO@GEKOINVEST.PL
TEL: 600032033

DZIAŁAMY NA TERENIE:

WOJEWÓDZTWO ŚLASKIE FOTOWOLTAIKA

WOJEWÓDZTWO ŚLASKIE POMPY CIEPŁA

WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE FOTOWOLTAIKA