Zadzwoń do nas:  600-032-033
Jesteś tutaj: Zakładka z miastami Pompy ciepła Śląsk Pompy ciepła Zabrze

Pompy ciepła Zabrze

Pompy ciepła dla Zabrza

Szukacie tańszej i bardziej ekologicznej alternatywy dla pieców opałowych bądź gazowych? A może wybudowaliście dom i potrzebujecie najlepszego rozwiązania na jego ogrzewanie, które przy okazji nie zrujnuje portfela? 

Koszt pompy ciepła w Zabrzu, zwróci Wam się po jakimś czasie użytkowania (maksimum 5 lat), a na samą pompę możecie się postarać o dofinansowanie z UE. 

Ponadto montaż jest szybki, prosty i nie wymaga wiercenia, ani kopania w ziemi (z jednym wyjątkiem). 

Działanie pompy ciepła

Opiera się na czynniku roboczym, który transportuje ciepło oraz prądzie, który zasila agregat. Pompy ciepła pobierają energię ze środowiska zewnętrznego i różnymi procesami przekazują ją w formie ciepła, do domowych grzejników lub ogrzewania podłogowego. Jednak najistotniejszy jest fakt, że nie potrzebują paliwa. 

Pompy ciepła czerpią energię z gruntu, wody lub powietrza (te cieszą się zdecydowanie największym zainteresowaniem). 

Koszt pompy ciepła 

Zwraca się po ok 5 latach użytkowania, a w połączeniu z panelami fotowoltaicznymi staje się całkowicie pozbawiona ponoszonych nakładów finansowych. 

Ponadto odchodzi wiele wydatków związanych np. z rosnącymi podatkami na opał, spowodowanymi rygorystycznymi przepisami Unii Europejskiej. Dodatkowo pompa oszczędza miejsce (brak konieczności przechowywania opału = brak kotłowni) i czas (pompy są praktycznie samoobsługowe). 

Warto wspomnieć także o kosztach, których NIE PONOSI nasza planeta, w związku z korzystaniem przez urządzenie z odnawialnych źródeł energii.

Opinie o pompach ciepła w Zabrzu są ciepłe

Jak każda metoda ogrzewania, pompa ciepła ma swoje wady i zalety (które przeważają nad tymi pierwszymi).

Z zalet jakie można wymienić, to przede wszystkim:

  • brak konieczności dokładania paliwa, pompy same się obsługują,
  • ekologia – te urządzenia nie wytwarzają dymu, kurzu, ani ogólnie pojętego smogu. Dzięki temu można ubiegać się o dofinansowanie z Unii Europejskiej na ich zakup,
  • prosty montaż – pompę można zamontować zarówno w nowo budowanym domu (który ma ją w projekcie), jak i w remontowanym. Instalacja nierzadko bywa prostsza od tradycyjnego kotła,
  • bezpieczeństwo – z pompą ciepła nie wiąże się zagrożenie pożarowe spowodowane wybuchem paliwa. Odpada także możliwość zatrucia się dwutlenkiem węgla. 

Wady pomp ciepła:

  • początkowy koszt może być nieco przytłaczający. Jest on jednak zależny od wielu zmiennych (metraż domu, rejon kraju w którym się znajduje, budżet, wybór modelu i mocy pompy itp. Itd.). Zalecamy na początek skorzystać z bezpłatnej konsultacji z naszymi ekspertami i po niej dopiero podjąć decyzję,
  • nie działa w przypadku braku prądu – pompa działa na prąd. Jednak jak często zdarzają się wielodniowe braki w dostawach prądu? Poza tym zawsze warto zainwestować w fotowoltaikę,
  • hałas – pompa, jak każde urządzenie elektryczne, wydaje z siebie dźwięk. W przypadku starszych modeli. może on być bardziej uciążliwy. Jednak nowsze pompy nie stwarzają już tego problemu.

Pompy ciepła w Zabrzu się sprawdzają

Jeśli jesteście stąd, to zapewne ucieszy Was wiadomość, że najlepsza firma z pompami ciepła, znajduje się właśnie tutaj. Geko invest dba o swoich klientów. Wy obdarzacie nas zaufaniem, a my odwdzięczamy się najsprawniejszym i najlepiej dobranym montażem. W dodatku z wieloletnią gwarancją. Zapraszamy. 

STRONA GŁÓWNA
FOTOWOLTAIKA DLA FIRM
FOTOWOLTAIKA DLA DOMU
FOTOWOLTAIKA DLA ROLNICTWA
NASZE REALIZACJE

GEKO SPÓŁKA JAWNA
Adres ul. Gliwicka 33, 41-902 Bytom, Polska
KRS 0000751481,
REGON 240126360,
NIP 6262788908

DANE KONTAKTOWE

E-MAIL: BIURO@GEKOINVEST.PL
TEL: 600032033

DZIAŁAMY NA TERENIE:

WOJEWÓDZTWO ŚLASKIE FOTOWOLTAIKA

WOJEWÓDZTWO ŚLASKIE POMPY CIEPŁA

WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE FOTOWOLTAIKA