Zadzwoń do nas:  600-032-033
Jesteś tutaj: Zakładka z miastami Pompy ciepła Śląsk Pompy ciepła Sosnowiec

Pompy ciepła Sosnowiec

Pompy ciepła. Sosnowiec zna i coraz częściej montuje

Zapewne każdy, kto kiedykolwiek kupował lub remontował dom, spotkał się z pojęciem pompy ciepła. Koszty budowy domu są (nie oszukujmy się) – spore, a pompa ciepła jest w stanie nie tylko znacząco je zmniejszyć, ale też obniżyć rachunki za ogrzewanie w przyszłości.

Czym jest pompa ciepła?

To bardzo zgrabne urządzenie o niewielkiej powierzchni, które przypomina swoim wyglądem większą skrzynkę. Można ją zainstalować zarówno do nowo budowanych domów jak i do już istniejących.

 Pompa ciepła jest przyszłościowym, oszczędnym i ekologicznym rozwiązaniem. Nie emituje spalin, kurzu, hałasu (nowoczesne modele są bardzo ciche), ani nie wymaga węgla, którego wydobycie jest nie tylko kosztowne, ale i dewastujące środowisko. Co więcej, korzysta z odnawialnych źródeł energii. Mając w swoim domu pompę ciepła, omijają Was podwyżki gazu czy węgla. 

Jak działa pompa ciepła?

Urządzenie to zapewnia obieg ciepła, pomiędzy środowiskiem zewnętrznym, a waszym domem. Dokładniej - zabiera energię z powietrza, wody lub gruntu (która jest darmowa) i przekazuje ją do wnętrza domu, ogrzewając w ten sposób wodę i kaloryfery. Jest to możliwe dzięki sprężarce, która skrapla powietrze i podwyższa temperaturę , a następnie przekazuje je wymiennikiem ciepła do górnego źródła.

Każda pompa jest złożona ze źródła górnego (instalacji grzewczej) i dolnego (w którym umieszczone są kolektory płaskie, spiralne lub sondy, za pomocą których energia jest pobierana z wody, powietrza lub gruntu).

Tak naprawdę ponosicie jedynie koszty energii elektrycznej, która jest niezbędna do działanie pompy oraz koszt samego urządzenia i jego montażu. Przy założeniu fotowoltaiki i ten problem odpada.

Źródło ciepła może pochodzić od wody, powietrza, gruntu, a nawet ścieków.

Koszt pompy ciepła? W Sosnowcu czy innym mieście jest zawsze indywidualny

Wymaga za każdym razem specjalistycznej analizy, którą tą bezpłatnie Wam oferujemy. 

Warto jednak pamiętać, że jest to inwestycja, która w trakcie użytkowania się zwraca.

Obecne prawo Unii Europejskiej jest dosyć restrykcyjne i zmierza w kierunku wyeliminowania nieekologicznych rozwiązań grzewczych, dlatego też istnieje możliwość otrzymania dotacji na pompy ciepła. 

Zalety użytkowania pomp ciepła

Instalacja pompy jest bardzo łatwa i szybka. Nie wymaga prowadzenia podziemnych rur (czyli kopania, wiercenia i skuwania – za wyjątkiem gruntowej pompy). Ponadto w przeciwieństwie do pieca, nie potrzebuje pilnowania temperatury i dokładania paliwa. 

Zainstalowanie pompy ciepła nie wiąże się z załatwianiem pozwoleń w urzędzie. Wybierając to rozwiązanie, wybieracie ochronę środowiska i czystszą planetę. 

Pompy ciepła. W Sosnowcu opinie są ciepłe 

Nasi klienci jednomyślnie uważają, że Geko Invest jest najlepszą firmą z pompami ciepła w Sosnowcu.

Jesteśmy doceniani za sprawny i szybki kontakt, transparentność, rzetelność i rozsądne ceny, które proponujemy. 

Nasza firma to nie tylko biznes, jesteśmy ludźmi pasji, którym naprawdę zależy na poprawieniu komfortu Polaków i przy tym zadbaniu o środowisko. Stawiamy na nowoczesność i to samo doradzamy naszym klientom. 

Oferujemy także wiele lat gwarancji, ponieważ jesteśmy pewni swoich produktów i nie boimy się brać odpowiedzialności za ewentualne usterki. 

STRONA GŁÓWNA
FOTOWOLTAIKA DLA FIRM
FOTOWOLTAIKA DLA DOMU
FOTOWOLTAIKA DLA ROLNICTWA
NASZE REALIZACJE

GEKO SPÓŁKA JAWNA
Adres ul. Gliwicka 33, 41-902 Bytom, Polska
KRS 0000751481,
REGON 240126360,
NIP 6262788908

DANE KONTAKTOWE

E-MAIL: BIURO@GEKOINVEST.PL
TEL: 600032033

DZIAŁAMY NA TERENIE:

WOJEWÓDZTWO ŚLASKIE FOTOWOLTAIKA

WOJEWÓDZTWO ŚLASKIE POMPY CIEPŁA

WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE FOTOWOLTAIKA