Zadzwoń do nas:  600-032-033
Jesteś tutaj: Zakładka z miastami Pompy ciepła Śląsk Pompy ciepła Gliwice

Pompy ciepła Gliwice

Pompy ciepła w Gliwicach - czy warto?

Coraz więcej osób (słusznie!) szuka alternatywy dla tradycyjnych pieców opałowych i gazowych, do których paliwo jest z roku na rok droższe. Tylko przez grzeczność nie wspomnimy, że i szkodliwe dla środowiska (jak węgiel czy koks). Idealnym i czystym (ekologicznym) zamiennikiem, którego koszt zwróci się już po kilku latach użytkowania, jest pompa ciepła.

Co to jest pompa ciepła?

To niewielkie urządzenie, które składa się z trzech najważniejszych części:

 • dolne źródło – czyli ziemia, powietrze, lub woda (w tym również ścieki), z których może być pobierana energia,
 • pompa – urządzenie, które przekształca energię w ciepło,
 • źródło górne – które znajduje się już w domu. Są to grzejniki, a częściej ogrzewanie podłogowe, sufitowe albo ścienne. 

Pompa pobiera energię cieplną z otoczenia, odpowiednio ją podgrzewa i przekazuje do instalacji grzewczych w domu. Cały proces jest całkowicie zautomatyzowany. Jedyne co musicie robić, to  regulować temperaturę. 

Koszt pompy ciepła dla Gliwic

Trudno jednoznacznie określić ile zapłacicie jako klienci. Cena pompy waha się od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zanim otrzymacie odpowiedź, najpierw trzeba będzie określić dolne źródło. 

Gdy wybierzecie grunt (jako źródło), musicie liczyć się z kosztami odwiertów specjalistycznym sprzętem. Jednak to właśnie gleba, ma najmniejsze wahania temperatury (niezależnie od pory roku) i jest najpewniejsza. 

Inną opcją jest źródło w postaci wody. Jednak w polskich warunkach, mało kto może poszczycić się odpowiednio dużymi, podziemnymi ciekami wodnymi. 

Co pozostaje? Powietrzne pompy ciepła są najłatwiejsze w instalacji i nie mają tak rygorystycznych wymagań jak powyższe. Z tego powodu są najczęściej wybieranymi. To właśnie rynek pomp powietrznych, rozwija się najprężniej. 

Opinie o pompach ciepła (w Gliwicach są takie same jak w reszcie kraju)

Przed każdym kosztownym wyborem, najlepiej rozpisać sobie tabelę zysków i strat. Wtedy wyraźniej widzicie czy coś Wam się opłaca, czy jednak nie do końca. My poznaliśmy już opinie na temat pomp ciepła w Gliwicach i na ich podstawie przedstawiamy zalety i wady tego rozwiązania:

Zalety:

 • dbałość o środowisko – pompy korzystają z odnawialnych źródeł energii i nie emitują szkodliwych spalin. Połączone z panelami fotowoltaicznymi, mogą być 100% źródłem darmowego ciepła, prosto z natury,
 • bezobsługowość – pompy (w przeciwieństwie do kotłów grzewczych), nie wymagają dorzucania co jakiś czas opału,
 • bezpieczeństwo – pompy nie stwarzają zagrożenia pożarowego (wybuch paliwa), ani możliwości zatrucia się dwutlenkiem węgla,
 • oszczędność przestrzeni – brak pieca kotłowego, to brak konieczności posiadania kotłowni, w której trzeba przechowywać opał. To też brak kurzu, dymu i smrodu, 
 • ekologia – chyba nie musimy tłumaczyć,
 • oszczędność pieniędzy – mimo tego, że początkowy koszt inwestycji może przestraszyć, to należy pamiętać o możliwości otrzymania dofinansowania z Unii Europejskiej. Ponadto pompy do efektywnej pracy potrzebują niewielką ilość prądu. W perspektywie czasu, inwestycja zwraca się po około pięciu latach. 

Wady:

 • hałas – starsze modele mogą niestety emitować uciążliwy hałas, nowsze zostały pozbawione tego problemu,
 • początkowy spory koszt inwestycji – inwestycje mają to do siebie, że z czasem zaczynają się opłacać i przynosić zyski. Tak samo jest z pompami ciepła,
 • brak energii elektrycznej = pompa nie pracuje – dlaczego? Ponieważ jest urządzeniem działającym na prąd. Najlepszym rozwiązaniem jest razem z pompą, założyć panele fotowoltaiczne.

Jaka firma z pompami ciepła jest najlepsza w Gliwicach?

Samym, bez specjalistycznej wiedzy może być trudno wybrać: 

 • odpowiednie źródło dolne,
 • model, 
 • moc pompy. 

Ponieważ jest to inwestycja na długie lata, sugerujemy wcześniej skonsultować się ze specjalistą. Takie bezpłatne wyceny w Gliwicach oferuje firma Geko Invest. 

Pracują w niej fachowcy, którzy najlepiej znają się na rzeczy, a co ciekawe – nie pobierają zaliczek, tylko biorą całość kwoty PO WYKONANIU pracy. Brzmi uczciwie, prawda?

STRONA GŁÓWNA
FOTOWOLTAIKA DLA FIRM
FOTOWOLTAIKA DLA DOMU
FOTOWOLTAIKA DLA ROLNICTWA
NASZE REALIZACJE

GEKO SPÓŁKA JAWNA
Adres ul. Gliwicka 33, 41-902 Bytom, Polska
KRS 0000751481,
REGON 240126360,
NIP 6262788908

DANE KONTAKTOWE

E-MAIL: BIURO@GEKOINVEST.PL
TEL: 600032033

DZIAŁAMY NA TERENIE:

WOJEWÓDZTWO ŚLASKIE FOTOWOLTAIKA

WOJEWÓDZTWO ŚLASKIE POMPY CIEPŁA

WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE FOTOWOLTAIKA